07.06 Spotkanie KUEK Kraków - Debata Sokratejska


2019-05-30

Zapraszamy na drugie spotkanie w nowej formule pod tytułem – Debaty Sokratejskie. Aby uczestniczyć w spotkaniu nie potrzebna jest ani specjalistyczna wiedza, ani charyzma mówcy. Wystarczy otwartość myślenia i przestrzeganie zasad. Prowadzącym debatę jest Małgorzata Klimczyk, Executive Leadership Coach.Czym są Debaty Sokratejskie?

 

Spotkania służyć mają pogłębianiu umiejętności przejrzystości myślenia, czyli: zdolności otwartego słuchania, zastanawiania się nad różnymi punktami widzenia, syntetyzowania tego co użyteczne albo znaczące oraz szybkiego sprowadzania kwestii do właściwego wniosku i docierania do sedna problemu.

 

Po co Debaty Sokratejskie?

 

To, co wyróżnia najlepszych ludzi w biznesie i stanowi o ich sukcesie, to ich konkretne zdolności poznawcze, tzw. inteligencja przywódcza.

 

Jim Collins znany wpływowy badacz i komentator zarządzania, wybitnych liderów nazywa „właściwymi ludźmi”. Jack Welch, uznany za najlepszego dyrektora generalnego XX wieku, mówi o nich, że są „gwiazdami”, a profesor Peter Drucker, że „mistrzowskimi dyrygentami”.

 

Lider może być lubiany lub mieć charyzmatyczne cechy, jednak te zalety nie mają wiele wspólnego z jego zdolnością do uzyskana „właściwej” odpowiedzi, gdy potrzebuje podjąć strategiczne decyzje ważące o powodzeniu przedsięwzięcia lub organizacji.

 

Najważniejszym zadaniem każdego Lidera jest docieranie do sedna tego, co się rzeczywiście dzieje, a zdolność ta w dużym stopniu determinowana jest przez poziom jego inteligencji. Inteligencja przywódcza zakorzeniona jest w tym, co powszechnie znamy jako krytyczne myślenie i przejawia się przenikliwością biznesową. Polega konkretnie na tym, jak dalece umiejętnie dana osoba wykorzystuje dane informacje w myśleniu i działaniu. Umożliwia zrozumienie słuszności jakiejś decyzji czy działania. Te umiejętności poznawcze ostatecznie kształtują „zmysł biznesowy” i prowadzą do sukcesu zawodowego.

 

Miejsce spotkania:

Miejsce: Cafe Zouza ul.Prądnicka 20A Kraków (okolice Nowego Kleparza) link: https://www.facebook.com/CafeZouza/

 

Agenda

17:30 – 17:40  Rejestracja Gości

17:45 – 19:00  Debata

19:30 – .. :00   Prelekcja KUEK

http://www.kuek.pl/Spotkania.41.0.html?&tx_ttnews[tt_news]=1190&tx_ttnews[backPid]=22&cHash=e27495f614

 

Zasady Prowadzenia Debaty Sokratejskiej

 

Temat będzie wybierany wspólnie podczas spotkania. Każdy może zgłosić swój temat (tezę lub pytanie), nie wszyscy muszą. Głosowanie według określonych zasad pozwoli nam wyłonić temat, który będziemy zgłębiać na spotkaniu.

 

Dyskusja prowadzona będzie przez moderatora, będzie też możliwość zadawania pytań, chociaż osoba, która się wypowiada nie musi ich przyjąć. Aby stworzyć atmosferę otwartej wymiany myśli oraz kulturę dyskusji będzie kilka dodatkowych reguł, o których dowiecie się już na miejscu.

 

Dla inspiracji, kilka przykładowych tematów:

- Po co nam hierarchia społeczna.

- Co definiuje sukces

- Jak budować zespoły, aby pracowały

- Jak wyglądałoby życie bez emocji

- Czemu warto oceniać

- Jak radzić sobie w świecie który ciągle się zmienia?

 

Kto prowadzi?

Małgorzata Klimczyk – członkini Korporacji Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie; Executive Coach, Lider Inspiracji i Transformacji, Ekspert Charyzmy Przywództwa, właściciel firmy PERŁA Szkolenia i Coaching, twórca marki handlowej Coaching w Biznesie®. Więcej na: https://www.linkedin.com/in/mklimczyk-transformation-lider/

 

Jeśli nie jesteś członkiem KUEK, a chciałbyś uczestniczyć w spotkaniu KUEK zarejestruj się pod linkiem www.kuek.pl/Newsletter.34.0.html, a następnie zgłoś udział na stronie wydarzenia (sekcja Spotkania).

 

Dla członków KUEK wstęp jest bezpłatny, natomiast dla Sympatyków i wszystkich pozostałych osób 30 PLN (płatność na recepcji wydarzenia).

 

Comiesięczne Spotkania Korporacji Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie służą budowaniu zaufania i networkingowi wśród absolwentów UEK nastawionych na rozwój, inspiracje, innowacje i współpracę. Od 15 lat tworzymy środowisko mocne swoją wiedzą i doświadczeniem, wśród nas są przedsiębiorcy, naukowcy, startupowcy i menedżerowie z różnych rynków i firm.

 

W razie pytań zapraszam do kontaktu na email damian.sluja@kuek.pl

 

Do zobaczenia na spotkaniu!

Zarząd Korporacji KUEK Kraków


 

Aby zgłosić swój udział w spotkaniu - zaloguj się.

Jeśli nie jesteś członkiem Korporacji, a chciałbyś uczestniczyć w spotkaniu zarejestruj się, a następnie zgłoś udział.

Aktualności