15.01.2016 r. godz.19.00 - Kraków - Spotkanie Korporacji UEK


2016-01-04

Serdecznie zapraszamy na styczniowe spotkanie KUEK w Krakowie, które odbędzie się 15 stycznia br. (piatek) w Blueberry Resto & Bar, ul. Bocheńska 2a.

Gościem specjalnym będzie Marek Dworak, były Prezes Grupy RMF FM, który zaprezentuje film “KROMKA CHLEBA” (czas trwania ok. 60 min.)Serdecznie zapraszamy na styczniowe spotkanie KUEK w Krakowie, które odbędzie się 15 stycznia br. (piatek) w Blueberry Resto & Bar, ul. Bocheńska 2a.

Gościem specjalnym będzie Marek Dworak, były Prezes Grupy RMF FM, który zaprezentuje film “KROMKA CHLEBA” (czas trwania ok. 60 min.):

Polak, jako małe dziecko przymusowo deportowany w 1940 roku w głąb ZSRR, po 70 latach (2011r.) wyrusza w dziką tajgę w poszukiwaniu miejsca bliskiego sercu. Nie odnajduje go… ale pokonuje drogę swojego zesłania raz jeszcze odwiedzając wszystkie miejscowości z nim związane i spotykając ludzi, którzy pamiętają jego rodzinę z tamtych lat.

Rok później (2012r.) drugą próbę odnalezienia w tajdze tego, czego szukał podejmuje jego córka i zięć.

W tle tych dwóch wypraw płynie opowieść jego i jego siostry o zesłaniu, uzupełniana zdjęciami archiwalnymi z wydarzeń Wielkiej Historii, które miały decydujący wpływ na losy polskich zesłańców.

Zapraszamy na godz. 19:00.


 

Aby zgłosić swój udział w spotkaniu - zaloguj się.

Jeśli nie jesteś członkiem Korporacji, a chciałbyś uczestniczyć w spotkaniu zarejestruj się, a następnie zgłoś udział.

Aktualności