Relacja z spotkania KUEK 10.05.2019 w Krakowie na której odbyła się Debata Sokratejska poprowadzona przez naszą Korporantkę Małgorzatę Klimczyk


2019-05-15

Korporantka Małgorzata Klimczyk, Executive Leadership Coach, własciciel firmy PERŁA Szkolenia i Coaching przeprowadziła podczas spotkania KUEK w Krakowie 10 maja po raz pierwszy formułę Debaty Sokratejskiej ze zgromadzonymi Korporantami.

Z ośmiu tematów, zaproponowanych podczas spotkania przez naszych Korporantów wybrany został jeden: ,,Jak wyznaczyć granicę zaufania w organizacji, kiedy ufać ludziom, a kiedy już nie”. Każdy uczestnik spotkania miał możliwość swobodnej wypowiedzi, która miała wymiar niezależnej opinii. Uczestnicy uczyli się neutralnie reagować na odmienność poglądów Korporantów oraz mieli możliwość sprawdzenia swoich plusów oraz minusów podczas komunikacji z innymi.

Małgorzata Klimczyk przybliżyła Korporantom również profil lidera, cechującego się się inteligencją przywódczą związaną z cechami wrodzonymi oraz nabytymi, które można wykształcić w ramach ćwiczeń symulacyjnych debaty sokratejskiej. Forma tej wypowiedzi praktykowana jest podczas nauki członków zarządów podejmowania strategicznych decyzji  w organizacji.

Po zakończonej debacie rozpoczął się panel dyskusyjny na temat funkcjonalności tej formy wypowiedzi w praktyce oraz korzyści jakie może odnieść zespół w podnoszeniu efektywności swojej pracy.

Kolejne spotkanie w Krakowie odbędzie się już 7 czerwca, gdzie wystąpi jeden z największych ekspertów ds. bezpieczeństwa w sieci, Piotr Konieczny, założyciel portalu Niebezpiecznik.pl.

W zamyśle, debaty sokratejskie mają mieć charakter cyklicznych spotkań.  Propozycje kolejnych spotkań zostaną podane wkrótce.
<- Wstecz do: Aktualności

Aktualności