Korporacja AE ma swoja Grupę w LinkedIn


2006-02-16

Korporacja Absolwentów Akademii Ekonomicznej w Krakowie, obok stowarzyszeń absolwentów znanych uniwersytetów takich jak Harvard SF, Yale School of Management Alumni, University of Cambridge ,czy SGH Alumni z Warszawy posiada własna grupę na LinkedIn.

LinkedIn to internetowy serwis do tworzenia "sieci" kontaktów zawodowych z ludźmi z różnych dziedzin. Jest największym serwisem networkingowym na świecie i skupia prawie 5 milionów kontaktów. Serwis ten działa wg prawa "5 uścisków", wedle którego od każdej osoby na świecie dzieli nas tylko 5 znajomych. Dzięki LinkedIn można znaleźć człowieka o dowolnej specjalizacji, czy zainteresowaniach wykorzystując do tego krąg swoich znajomych i znajomych naszych znajomych.

Serwis ten jest bardzo formalny. Nie korzysta się z ników, podaje się imię i nazwisko, przebieg edukacji, specjalizację, miejsce obecnej i poprzedniej pracy. To idealne miejsce dla ludzi szukających kolegów po fachu, współpracowników, albo też pracy i zleceń.

Do czego można tego używać? Badania pokazały, że "social networking" jest jedną z najbardziej efektywnych metodą poszukiwania kontaktów biznesowych i pracy. Jeśli poleca Cię znajomy, masz dużo większe szanse na zdobycie pozycji, niż obca osoba. Również przy zawieraniu kontraktów biznesowych najlepiej mieć rekomendacje. A dla osób szukających rekomendacje od znajomych liczą się najbardziej.

Korporacja AE dołączyła do około 600 grup skupiających Alumni z najbardziej renomowanych szkół biznesu, organizacji studenckich oraz stowarzyszeń profesjonalistów. Jeżeli jesteś zainteresowany poszerzeniem listy swoich kontaktów i udostępnieniem swoich kontaktów innym Korporantom to zapraszamy do założenia profilu w LinkedIn. Wystarczy odwiedzić stronę www.linkedin.com Usługa w podstawowej formie jest darmowa i pozwala na założenie profilu i poszukiwanie kontaktów. Dodatkowo jako Korporant możesz dołączyć do Grupy Korporacji i podnieść swoja wiarygodność oraz promować Korporacje pośród innych osób zarejestrowanych LinkedIn.

Jeżeli nie masz jeszcze profilu zarejestruj się na:
http://www.linkedin.com/

Jeżeli masz profil i chcesz go dodać do Grupy Korporacji na LinkedIn zapraszamy na Forum w celu uzyskania dodatkowych informacji:
http://forum.korporacjaae.pl/viewtopic.php?t=246
<- Wstecz do: Aktualności

Aktualności