Siła AE w Londynie – relacja ze spotkania 18.02.06


2006-02-21

Korporacja AE rozpoczęła działanie w Londynie. Pierwsze, rozpoznawcze spotkanie korporacyjne w Londynie było dużym zaskoczeniem. Przyszło aż 46 osób zainteresowanych takimi spotkaniami i samą Korporacją. Wg zgodnej opinii, takie spotkania są naszym absolwentom na ziemi brytyjskiej bardzo potrzebne.

Od dawna zapowiadane spotkanie zostało zorganizowane przez Ewę Wiechowską, naszą Korporantkę od października mieszkającą w Londynie. 18 lutego, od 15:00 w All Bar One tuz przy London Eye i Waterloo Station zebrali się wszyscy ci, do których dotarła informacja o spotkaniu absolwentów AE i ci, którym udało się na to znaleźć czas.

 Uderzająca była otwartość ludzi na spotkaniu wobec siebie. Można było odnieść wrażenie, że dzieje się coś, o czym wszyscy po cichu marzyli – wreszcie spotkało się jednorodne środowisko o wspólnym korzeniu na obcej ziemi. Stąd bardzo szybko ludzie zapoznawali się wzajemnie, a po 2 godzinach rozmawiali jak dobrzy znajomi.

 Na spotkaniu pojawiła się między innymi Kinga Wójcik, korespondentka londyńska gazety polskiej z Manchesteru – oczywiście nasza absolwentka. Efektem tego prawdopodobnie będzie notatka lub artykulik o naszej organizacji (o czym damy znać).

 Bartek Jacyna miał krótką prelekcję. Przedstawił genezę i cele Korporacji. Korporacja ma służyć wspieraniu kontaktów i współpracy pomiędzy aktywnymi ludźmi. Po szczegóły odesłał na stronę http://www.korporacjaae.pl

 W spotkaniu wzięło udział 7 naszych Korporantów: troje mieszkających teraz w Londynie (Ewa Wiechowska, Artur Kawończyk i Monika Grygielska – która jednak wyprowadza się wkrótce do Genewy) oraz czwórka przybyła specjalnie na to spotkanie z Polski (Kasia Oszczypała, Bartek Jacyna, Grzegorz Gołębiowski i Maciej Wojtuń).

 Hasło „Korporacja AE” okazało się na tyle chwytliwe, że wśród przybyłych na spotkanie były dwie absolwentki Akademii Ekonomicznej – jedna katowickiej, a druga wrocławskiej! Było też parę osób towarzyszących, m.in. pewien Portugalczyk, z którym Bartek Jacyna znalazł od razu wspólne zainteresowania biznesowe.

 Pojawiło się wiele głosów, że nasza próbna inicjatywa powinna przerodzić się w regularne spotkania. Najprawdopodobniej więc (co Ewa Wiechowska musi jeszcze ustalić), kolejne odbędzie się za miesiąc, czyli w połowie marca.

[bj]
<- Wstecz do: Aktualności

Aktualności