Apel do członków Korporacji Akademii Ekonomicznej w Krakowie


2006-02-10

Chcemy zarekomendować cel społeczny i zaproponować wam przekazanie 1% podatku na wspólny cel. Za pośrednictwem Fundacji na Rzecz Chorych na SM im. Bł. Anieli Salawy możemy podarować swój jeden procent dla Aleksandra Tomali, który dla przeżycia potrzebuje pompy insulinowej.

Chcemy pokazach siłę Korporacji AE - jako ludzi z sercem, którzy nie tylko pracują nad swoja kariera, ale również rozumieją potrzeby innych i potrafią się dzielić swoim sukcesem. Wiele osób nie przekazuje 1% bo nie wie, na co ma to zrobić, jak ma to zrobić, nie wierzy, ze to cokolwiek da - bo pieniądze pojedynczej osoby to są grosze w porównaniu do potrzeb. Za pośrednictwem Fundacji na Rzecz Chorych na SM im. Bł. Anieli Salawy http://www.fundacja-sm.malopolska.pl/ możemy podarować swój jeden procent dla Aleksandra Tomali. Aleks ma 12 lat i pochodzi z małej miejscowości. Jest on ciekawym życia i pełnym radości chłopakiem.

Na początku tamtego roku Aleks zachorował na grypopochodną chorobę, ta doprowadziła jego trzustkę do ruiny. Zachorował na cukrzycę. Po kilku miesiącach okazało się, że jest skazany na pompę insulinową. Standardowa insulinoterapia nie sprawdzała się w jego przypadku - konieczne stało się, więc użycie pompy.

Pompa insulinowa jest to urządzenie, które standaryzuje przebieg cukrzycy, wyrównuje poziom cukrów chorego i ogólnie usprawnia życie diabetyka. Diabetyk korzystający z pompy insulinowej nie jest zakładnikiem choroby, ale ma możliwość przestawienia się na bardziej elastyczny tryb życia. Nie trzeba po kilkanaście razy kłuć się igłą i podawać sobie insulinę - pompa jest podłączona cały czas za pomocą zmienianych co 3 dni drenów. Pompa w działaniu i systemie wlewu insuliny - upodabnia się w bardzo dużym stopniu do zdrowej trzustki - 24h na dobę podaje bazę insuliny a do tego przed posiłkami podaje większą ilość insuliny, która obniża poziom cukru.

Aleksander zapożyczył się i zakupił pompę z pomocą funduszy, które zebrała Fundacja. Teraz zbiera na eksploatację pompy, której miesięczny koszt wynosi 500zł miesięcznie.

Chcemy zarekomendować wam ten cel społeczny i zebrać nas wszystkich, aby kierując nasze pieniądze w jedno miejsce osiągnąć efekt synergii. Jeżeli teoretycznie zamiast rozpraszać się po różnych celach, większa grupa osób skupi się na jednym, to może się okazać, że takie działanie przyniesie efekt. Fundacja i rodzicie maja mała szanse dotarcia i zebrania 1% od tak dużej ilości ludzi. Jesteśmy członkami organizacji, która może w tym pomóc. Chcemy was zebrać i zintegrować i zrobić z kilkunastu złotych każdej osoby sume, która może cos zmienić. Wybraliśmy bardzo konkretny i możliwy do realizacji cel. Może uda się powiedzieć, ze pomogliśmy jednemu. Jest nas prawie 80 i mamy szansę pomóc Aleksowi spłacić pompę, oraz zebrać pieniądze na jej utrzymanie.

Być wśród ludzi, którzy potrafią się zorganizować i zebrać w sobie oraz przekazac pieniądze na taki cel to jest honor.

Fundacja Rzecz Chorych na SM im. Bł. Anieli Salawy http://www.fundacja-sm.malopolska.pl/ uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego 31 stycznia 2005 roku. Głównymi celami fundacji jest opieka i rehabilitacja osób cierpiących na stwardnienie rozsiane i inne przewlekłe schorzenia, w tym także psychiczne oraz wieku starczego. Fundacja również zajmuje się upowszechnianiem w społeczeństwie wiedzy o problemach ludzi chorych na stwardnienie rozsiane i inne przewlekłe schorzenia. Fundacja buduje "Ostoję" - specjalistyczny ośrodek pomagający chorym na SM i ich rodzinom.

Dane do przelewu dla Twojego 1 procenta:
Fundacja na Rzecz Chorych na SM im. Bł. Anieli Salawy
PKO I Oddział Kraków
78 1020 2892 0000 5602 0016 1620
tytuł wpłaty "1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego TOMALEK"

Więcej informacji oraz instrukcję jak przekazać 1% można uzyskać na forum: http://forum.korporacjaae.pl/viewtopic.php?p=1050 

Zarząd III Kadencji

Załączniki:

 


Pliki:
Apel_i_instrukcja_jak_przekazac_1_.pdf
Artykul_o_Fundacji_w_Dzienniku_Polskim_cz.1__198_kB_.jpg
Artykul_o_Fundacji_w_Dzienniku_Polskim_cz.2_233_kB_.jpg
Kopia_umowy_pomiedzy_Aleksem_a_Fundacja__173_kB_.jpg


<- Wstecz do: Aktualności

Aktualności