Apel do członków Korporacji Akademii Ekonomicznej w Krakowie


2007-02-15

Jak w poprzednim roku, chcemy zarekomendować cel społeczny i zaproponować wam przekazanie 1% podatku na wspólny cel w 2007 roku. Za pośrednictwem Stowarzyszenia “U Siemachy” chcemy podarować swój jeden procent dla Dziennych Ośrodków Socjoterapii „U Siemachy”. Chcemy wesprzeć organizację ściągającą młodzież z ulicy i pomagającą im w edukacji i rozwoju, tak, żeby mogły się rozwijać w dobrym kierunku.

W zeszłym roku pokazaliśmy siłę Korporacji AE - jako ludzi z sercem, którzy nie tylko pracują nad swoja kariera, ale również rozumieją potrzeby innych i potrafią się dzielić swoim sukcesem. Dziki naszej akacji i przy pomocy Fundacji na Rzecz Chorych im. Bł. Anieli Salawy, zebraliśmy pieniądze na obsługę pompy insulinowej dla Aleksandra Tomali na ponad dwa miesiące. W tym roku chcemy powtórzyć to działanie. Wiele osób w Polsce nie przekazuje 1% bo nie wie, na co ma to zrobić, jak ma to zrobić, nie wierzy, ze to cokolwiek da - bo pieniądze pojedynczej osoby to grosze w porównaniu do potrzeb. Za pośrednictwem naszej akcji jesteśmy w stanie połączyć nasze 1% w jedna większa kwotę.

Występujemy do was z apelem, aby przekazać 1% na wspólny cel i zebrać nas wszystkich, aby kierując nasze pieniądze w jedno miejsce osiągnąć efekt synergii. Proponujemy przekazać 1% na Stowarzyszenie "Siemachy" http://www.siemacha.org.pl/

Stowarzyszenie “U Siemachy” prowadzi:

  • Dzienne Ośrodki Socjoterapii, czyli specjalistyczne placówki opiekuńczo - wychowawcze, które pełnią role profilaktyczną dla dzieci "z ulicy". Organizują im czas oraz rozwijają w nich zdolności, odciągając od patologicznych rodzin i zachowań. W Krakowie 900 codziennie znajduje opiekę u Siemachy. Jest to największa sieć tego typu placówek w Polsce.
  • Rodzinne Domy Dziecka, które są placówkami opiekuńczo - wychowawczymi i są jedną z form opieki powołaną w miejsce rodziny naturalnej, która na skutek różnych przyczyn nie jest w stanie zapewnić właściwych warunków dla rozwoju dziecka. Dzieci w Rodzinnym Domu Dziecka przebywają do czasu powrotu do rodziny naturalnej, umieszczenia w rodzinie adopcyjnej lub pełnego usamodzielnienia. Ta forma opieki nad dzieckiem umożliwia zrekonstruowanie rodzinnego środowiska zastępczego, które przygotowuje wychowanków do pełnienia ról w samodzielnym życiu.

Przeczytaj więcej:

Jak przekazać 1% podatku dzieciom z placówek „U Siemachy”?

Pobierz formularz wpłaty w formacie pdf

Najczęściej zadawane pytania

Sprawdź wiarygodność Stowarzyszenia "U Siemachy"

Wiecej informacji i pytania na forum: http://forum.korporacjaae.pl/viewtopic.php?t=628

Zarząd III Kadencji


Pliki:
Mlodziez_w_Siemasze.pdf
SIEMACHA_PREZENTACJA_compress.pdf


<- Wstecz do: Aktualności

Aktualności