Studenci AE Kraków najlepsi na świecie w zarządzaniu wirtualną firmą!


2005-04-15

Jak podaje Gazeta Wyborcza w dzisiejszym wydaniu, czteroosobowa drużyna z AE Kraków okazała się najlepsza w finale konkursu Euromanager w Lizbonie, pokonując w finale 15 zespołów z innych krajów.

Gazeta napisała: "W poszczególnych krajach startowało w trzyetapowych eliminajcach ok. 5000 kilkuosobowych zespołów. Na światowy finał w Lizbonie polecieli Michał Gugała, Tomasz Ćwik, Konrad Smoliński i Łukasz Magiera, zwycięzcy polskiej edycji. Z wygranej mają tylko satysfakcję, żadnych pieniędzy."

Warto podkreślić, że krakowska ekipa musiała pokonać na krajowym podwórku reprezentacje innych szkół ekonomicznych, zarówno państwowych jak i prywatnych. Więcej o tej rywalizacji można przeczytać tutaj.

Światowa strona Euromanagera, konkursu w zarządzaniu wirtualną firmą określiła sukces Polaków jako "Grande supresa".

Idea konkursu narodziła się 25 lat temu w Portugalii w firmie SDG, która stworzyła zaawansowaną grę strategiczną z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem przy współpracy z profesorami prestiżowej szkoły biznesu Strathclyde University z Wielkiej Brytanii.

W konkursie uczestniczy 16 państw: Belgia, Brazylia, Czechy, Francja, Niemcy, Hongkong, Indie, Włochy, Makao, Meksyk, Chiny, Polska, Portugalia, Singapur, Słowacja, Hiszpania. Wprowadzenie konkursu planuje również Grecja, Rumunia i Malezja. (stan na 2004)

Konkurs polega na kompleksowym zarządzaniu przedsiębiorstwem na symulowanych rynkach państw Unii Europejskiej i NAFTA. Działalność biznesowa ma zasięg międzynarodowy i jest poddawana światowym trendom i warunkom makroekonomicznym. Zatem projekt wykracza w znaczący sposób poza jakiekolwiek szkolenia związane z symulacjami komputerowymi. W zeszłorocznej edycji nowością konkursu było zarządzanie w sytuacjach kryzysowych. Organizator nieustannie unowocześnia oprogramowanie, tak aby możliwie najlepiej odwzorowywało rzeczywistość.

[bj]

[w tekście wykorzystano fragmenty notatki w Gazecie Wyborczej z dn. 15.04.2005, s. 29 oraz ze strony http://www.euromanager.pl/?page
<- Wstecz do: Aktualności

Aktualności