Statuetka korporacyjna na Twoim biurku


2005-08-11

Metalowy odlew logo i fragmentu frontonu budynku głównego AE. Prezentuje się bardzo reprezentacyjnie i będzie ozdobą każdego biurka. Chcesz ją mieć? – jeśli jesteś od co najmniej roku w KAE, wystarczy, że przyjdziesz na Walne Zgromadzenie Korporantów 17.09.2005 w Krakowie.

Korporacja jest organizacją elitarną. Stąd pomysł, aby przynależność do niej zaznaczyć jakimś wyjątkowym symbolem, który mógłby być obecny w otoczeniu Korporanta na co dzień. Tak narodził się pomysł statuetki korporacyjnej z brązu.

Model i odlewy zostały przygotowane w pracowni znanego rzeźbiarza krakowskiego Michała Batkiewicza i odlewni Dominika Rachwała. Przygotowania trwały kilka miesięcy, od konsultacji motywów, poprzez model, aż po proces odlewania i ostateczną obróbkę.

Statuetkę otrzyma każdy Korporant, który należy do KAE od co najmniej roku. Odebrać ją będzie można przede wszystkim osobiście na Walnym Zgromadzeniu Korporantów, które odbędzie się 17 września 2005 w Krakowie (więcej informacji wkrótce). Właśnie od tej daty będzie liczony staż Korporanta warunkujący wręczenie statuetki.

Otrzymanie statuetki ma symbolizować nabycie pełni praw, jakie następuje w rocznicę uzyskania członkostwa. W szczególności chodzi o prawo do wprowadzania nowych osób do Korporacji (co wymaga już pewnej dojrzałości organizacyjnej) oraz bierne prawo wyborcze.

Ci, którzy jeszcze nie ukończyli jednorocznego stażu w organizacji, zapewne będą musieli poczekać na kolejną serię statuetek. Kiedy zostanie ona wykonana, jeszcze nie wiadomo, prawdopodobnie wówczas, aż ponownie zbierze się około 50 egzemplarzy do wykonania. O konkretach zadecyduje nowy Zarząd.

[bj]
<- Wstecz do: Aktualności

Aktualności