Nowe władze Korporacji wybrane


2005-09-19

W ostatnią sobotę, czyli 17 września 2005r. odbyło się Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zgromadzenie Członków Korporacji. Najważniejsze wydarzenie w życiu stowarzyszenia. Ustępujące władze Korporacji czyli Zarząd, Komisja Rewizyjna, Sąd Koleżeński oraz Rada Korporacji złożyły sprawozdania ze swej działalności oraz uzyskały od nas absolutorium. Wybralismy także Zarząd na kolejną 2-letnią kadencję: 2005-2007.

Frekwencja dopisała, pogoda nieco mniej. Obecnych było 35 Korporantów. Wielu przyjechało z daleka m.in. po to, żeby spotkać starych znajomych.

Walne rozpoczęło się o 14, a zakończyło tuż po 18, a więc zgodnie z zaplanowanym "rozkładem". Sprawna organizacja to zasługa głównie trzech osób pracujących nad projektem Walnego w Krakowie: Marty Tutko, Ksymeny Rosiek i Bartka Jacyny. Wielkie dzieki.Recepcja zapewniona była przez dwie urocze istoty z NZSu na Akademii Ekonomicznej, które także bardzo nam pomogły. Przy wejściu każdy korporant otrzymywał broszurę - sprawozdanie zarządu, identyfikator, karty do głosowania oraz (jeśli staż w KAE na to pozwalał) statuetkę Korporacji.

Część pierwsza walnego to sprawozdanie Zarządu i pozostałych organów KAE. Władze korporacji w głosowaniu tajnym otrzymały absolutorium. Irek Kucharski, czyli ustępujący Prezes Korporacji podsumował okres II kadencji, tj. lata 2003 - 2005. Niemal podwoiła się liczba Korporantów, rozwinęły się spotkania w Krakowie. Dużo się zmieniło, a jeszcze większe zmiany czekają nas w przyszłości.

Walne Zgromadzenie wybrało również nowe władze. Prezesem Zarządu Korporacji AE w Krakowie został Krzysztof Pawlak.

Krzysztof przedstawił swoją wizję rozwoju Korporacji oraz zaproponował, by skład nowego Zarządu był siedmioosobowy. Jego propozycja została przyjęta. Skład Zarządu i innych władz III kadencji został przegłosowany w kształcie:

• Zarząd Korporacji (organ wykonawczy) w składzie:           

Krzysztof Pawlak - Prezes Zarządu
Marta Tutko
Małgorzata Gajuk
Ksymena Rosiek
Dariusz Demidziuk
Borys Skraba
Maciej Woźniak

• Komisja Rewizyjna (organ kontrolny), to:                        

Bartosz Jacyna - Przewodniczący
Małgorzata Dumieńska
Katarzyna Piłat

oraz Sąd Koleżeński (organ rozjemczy) w składzie:        

Zdzisław Dąbrowski - Przewodniczący
Piotr Maliński
Grzegorz Gołębiowski

Poniżej garść fotograficznych impresji z Walnego, jak również z imprezy w "Krainie Szeptów" po walnym. Rozmowy na Kazimierzu trwały do późna, okraszane były piwem i "wściekłymi psami", a obecność osób towarzyszących pozwalała nam poznać się bliżej z innej strony. 

Nowemu Zarządowi życzymy odwagi i rozmachu oraz wytrwałości w realizacji swoich zamierzeń.
[Skryba KAE].

[gg]

                                  
<- Wstecz do: Aktualności

Aktualności