Kraków: 13 września – rozmowy o K!UEK i nie tylko


2010-10-04

W drugi poniedziałek września spotkalismy się pierwszy raz po wakacjach by porozmawiać o K!UEK i kierunkach, w których chcemy podążać. Potrzeba odbycia debaty na temat przyszłości naszego Stowarzyszenia, formy i organizacji spotkań, a także zidentyfikowania oczekiwań Korporantów wobec naszej organizacji wyrosła z licznych dyskusji, które dotychczas odbywały się w rozmowach kuluarowych.

Nadeszła zatem pora odbycia otwartej dyskusji Korporantów, w której wobec szerokiego forum mieliby możliwość przedstawienia swoich wizji i pomysłów na dalszy rozwój Korporacji. Debatę uświetnili swoją obecnością dobrze znani nam eksperci: Marek Dworak – prezes Open Horizon, Konrad Hernik – prezes Armatury Kraków oraz Wiesław Samitowski – prezes Polinvest. To oni nadawali główny nurt dyskusji.

Wiesław Samitowski zwrócił naszą uwagę na niebywale istotną funkcję, jaką sprawuje Korporacja. Otóż,  jego zdaniem, nasze Stowarzyszenie stanowi wartościową platformę wymiany myśli i doświadczeń przedsiębiorców i ekspertów z wielu branż. Dzięki temu Korporanci mają nieocenioną możliwość dyskusji, dzielenia obserwacji i krzeszenia wzajemnej inspiracji do dalszych przedsięwzięć z innymi praktykami i specjalistami w swojej – i nie tylko – dziedzine. Konrad Hernik także podkreślił wyjątkowy potencjał Korporacji w zakresie  rozwoju networkingu i współpracy między Korporantami i zapraszanymi na prelekcje VIP-ami i ekspertami.

Marek Dworak, idąc o krok dalej, zaproponował, by prócz comiesięcznych spotkań z ekspetrem, Korporacja rozwinęła formę spotkań „ad hoc” dla osób zainteresowanych danym tematem. Interesującym krokiem prowadzącym ku dalszemu rozwojowi naszego Stowarzyszenia byłoby także – zdaniem eksperta – nawiązanie kontaktów z podobnymi organizacjami na Zachodzie celem wzajemnego czerpania z dotychczasowych doświadczeń i pomysłów.

Zdaniem Marka Dworaka, Korporacja mogłaby także pełnić funkcję głosu eksperckiego  dla Uczelni w zakresie doradztwa w przygotowywaniu planu nauczania, wszak w naszych szeregach występują znamienici eksperci w zakresie zarządzania, finansów i ekonomii.

Na spotkaniu padło jeszcze wiele innych pomysłów na kierunki i możliwości rozwoju Korporacji. Debata, jaką odbyliśmy 13 września niewątpliwie była istotnym początkiem do dalszych dyskusji o K!UEK.

Opracowanie: Magdalena Ziemba

Zdjęcia: Ryszard E. Kossowski
<- Wstecz do: Aktualności

Aktualności