Relacja Warszawa: Relacja ze spotkania z dr hab. Anną Gizą-Poleszczuk


2010-09-14

O faktach i mitach dotyczących kapitału społecznego opowiadała dr hab. Anna Giza-Poleszczuk, ekspert w dziedzinie marketingu w perspektywie socjologicznej.

Nazwisko Pani dr hab. Anny Gizy-Poleszczuk w środowiskach osób związanych z marketingiem jest marką samą w sobie i zapewne każdy, kto dotknął kiedyś marketingu poprzez swoje doświadczenia zawodowe lub edukacyjne napotkał to nazwisko. Strategie marek tworzonych przez Panią Annę lub książki jej autorstwa, to pasjonujące i bardzo pouczające opracowania będące skarbnicą wiedzy dla marketingowców.


Dzięki prelekcji dowiedzieliśmy się czym jest kapitał społeczny i jakie zjawiska towarzyszą mu w społeczeństwie. Zastanawialiśmy się jakie mity zacierają właściwe rozumienie zagadnienia. Pani Anna udowadniała nam w sposób naukowy, iż we wspólnocie obdarzonej znacznym zasobem społecznego kapitału łatwiej się żyje. Sam termin jest szeroki i dość trudny do precyzyjnego opisania, toteż pojawiło się wiele pytań, interpretacji ze strony słuchaczy, wspólnie poszukiwaliśmy przykładów. To co m.in. zapadło nam w pamięć, to fakt, że kapitał społeczny do swojego rozwoju wymaga systemu, w którym ludzie mogą sobie ufać, i potrafią sobie ufać.  W takim środowisku społecznym przecież każdy z nas chciałby żyć. A na to mają wpływ zarówno nasze postawy, jak i organizacja społeczeństwa, czyli także funkcjonowanie państwa.


Spotkanie z dr Gizą było mocna stymulacją intelektualną pozwalającą spojrzeć na szeroką perspektywę zjawisk, w jakich na co dzień bierzemy udział jako ludzie oraz jako uczestnicy gry biznesowej.  Na ponad godzinę przenieśliśmy się w akademicki świat, który dawno temu zostawiliśmy w murach ówczesnej Akademii Ekonomicznej a który pozostaje w naszych wspomnieniach i dzięki takim spotkaniom jak to wracamy do tamtych chwil. A energia i pasja z jaką nasz gość dzielił się z nami swoja ekspercką wiedzą sprawiła, ze czas spotkania minął niepostrzeżenie i oczywiście za szybko.


Opracowanie: Dominik Nawara, Izabela Dusza
<- Wstecz do: Aktualności

Aktualności