Relacja Warszawa: relacja ze spotkania 12 marca 2012


2012-03-15

Pierwsze tegoroczne spotkanie w Warszawie "Sztuka inwestowania w sztukę"

Korporanci i sympatycy poznali tajniki jak stworzyć relacje pomiędzy sztuką a biznesem, pomiędzy twórcą a inwestorem..

W dniu 12.03.2012 w Centrum Szkoleniowo Konferencyjnym Jupiter w Warszawie odbyło się spotkanie korporantów z Panem Pawłem  Makowskim, założycielem i pomysłodawcą Domu Aukcyjnego Abbey House.

 

Pan Paweł swoją prelekcję rozpoczął od wyjaśnienia skąd pomysł na biznes oparty na inwestowaniu w sztukę. Zebrani usłyszeli, że rozwój tego rynku to nie tylko zakup i sprzedaż dzieł sztuki, ale również odpowiednia promocja posiadanych zasobów, zapewnienie godziwego bytu promowanym autorom, wyławianie młodych talentów, które za kilka lat mogą osiągnąć sukces na rynkach światowych. Prelegent zwrócił uwagę na małe zainteresowanie sztuką w Polsce. Jako podstawowe przyczyny wskazał ułomny system edukacji w tym kierunku oraz nie traktowanie sztuki jako inwestycje alternatywne, pozwalające na bezpieczne lokowanie środków finansowych. Przedstawił również ciekawe dane dotyczące głębokiego „niedorozwoju” tego rynku w Polsce w porównaniu z rynkami światowymi. Z danych wynikało, że inwestowanie w sztukę stanowi 5% portfela inwestycyjnego korporacji z krajów zachodnich i Stanów Zjednoczonych i traktowane jest jako bezpieczna lokata kapitału.

 

Na koniec spotkania nasz Gość przedstawił zgromadzonym model biznesowy Domu Aukcyjnego Abbey House, długo opowiadał o instrumentach jakie wykorzystuje w promowaniu inwestowania w sztukę oraz o kontaktach jakie udało się zbudować na światowym rynku sztuki.
<- Wstecz do: Aktualności

Aktualności