Relacja Kraków: relacja ze spotkania 8 marca w Dzień Kobiet


2012-03-15

Tak wyjątkowy wieczór korporanci i sympatycy spędzili na spotkaniu o tematyce "Kobiety o zarządzaniu", którego gośćmi były przedstawicielki płci pięknej, kobiety nastawione w życiu na sukces.

8 marca w Dzień Kobiet odbyło się spotkanie korporantów i sympatyków naszej organizacji. Zważywszy na szczególny dzień, zaprosiliśmy przedstawicielki płci pięknej, aby opowiedziały jak z punktu widzenia kobiet wygląda zarządzanie..

Barbara Grzesiak pełni funkcję Kierownika Rejonu Jeronimo Martins Dystrybucja. Za swoje osiągnięcia, samodzielność w kierowaniu rozwojem firmy w regionie, otwarcie od podstaw nowych placówek, decyzyjność o dobrą organizację pracy oraz wypromowanie 4 pracowników, w tym 1 na stanowisko kierownika regionu została nominowana w Konkursie Laury Magellana 2011 w kategorii Debiut Roku 2011.

Jadwiga Wiśniowska – kobieta sukcesu, pełniła i pełni funkcje w zarządach i radach nadzorczych wielu spółek kapitałowych w Polsce i za granicą. Między innymi od kilku lat pełni funkcję Prezesa Zarządu spółki Dragmor sp. z o.o. Ponadto prowadzi własną firmę doradczą w zakresie restrukturyzacji oraz zarządzania. Jest członkiem Sądu Honorowego Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie.

Spotkanie rozpoczęło się debatą. Obie Panie opowiedziały jak radzą sobie na co dzień w pracy, o swoich problemach biorących się z braku akceptacji wśród mężczyzn pełniących funkcje na niższych stanowiskach. Następnie dyskutowały na temat trudności związanych z urlopem macierzyńskim, konsekwencji w pracy oraz możliwościach radzenia sobie z nimi. Pani Jadwiga Wiśniowska przedstawiła jak sytuacja wygląda za granicą, w Brazylli, w państwie, którym rządzi kobieta. Uczestnicy z chęcią przyłączyli się do dyskusji, opowiadając o swoich doświadczeniach.

Na zakończenie wieczoru Panowie wręczyli Paniom kwiaty oraz poczęstowali czekoladkami.

 
<- Wstecz do: Aktualności

Aktualności