Laury Magellana 2013 przyznane!


2014-03-17

Podczas Gali finałowej, która odbyła się 14 marca 2014 w Starej Zajezdni w Krakowie, wręczono statuetki w pięciu kategoriach.

Główną nagrodę i tytuł Magellana Roku otrzymał Rafał Brzoska za wizjonerstwo, pomysłowość i dynamiczny rozwój InPost, oraz łamanie monopolu Poczty Polskiej. W 2013 stworzył konsorcjum z PGP i Ruchem, które w grudniu podpisało umowę na obsługę pocztową polskich sądów. Magellan 2013 nie krył zaskoczenia z otrzymanego wyróżnienia - Czuję się zaskoczony, zaszczycony, naładowany pozytywną energią, zwłaszcza teraz kiedy znajduję się w nie najłatwiejszym momencie biznesowej kariery – powiedział. W rozmowie laureat przyznał, że w osiągnięciu sukcesu pomagają mu cechy typowo magellanowskie czyli pracowitość, ambicja, dążenie za wszelką cenę do celu, które sobie wyznaczamy, nieustanne podnoszenie poprzeczki.

Z kolei tytuł Managera Roku przyznano Pawłowi Przewięźlikowskiemu, który nawiązał współpracę i podpisał umowę na prace w zakresie onkologii z globalnym koncernem farmaceutycznym Merc Serono oraz amerykańską firmą H3 BioMedicine.

Nagrodę Debiut Roku odebrały Agnieszka Sadowska i Paulina Wójtowicz, prezes i wiceprezes Zarządu Fundacji Sarigato. Zostały wyróżnione za stworzenie największej i najpopularniejszej inicjatywy w Polsce, dotyczące pomocy bezdomnym psiakom – „Karmimy Psiaki”, a także akcji „Pomagaj Przy Okazji” oraz cyklu koncertów „Hau’asujemy” jako inicjatyw wspierających.

Za Osiągnięcie Pozazawodowe Roku wyróżniono Rafała Ziobro, który jako jedyny Polak przepłynął wpław Cieśninę Beringa i tym samym pokonał dystans 134 km pomiędzy Czukotką, a Alaską. Ziobro dokonał tego wyczynu wspólnie z 59 pływakami z 16 krajów.

Laureatem Lauru Magellana za Całokształt Osiągnięć Zawodowych został wybitny polski Profesor Jacek Purchla - kierownik Katedry Historii Gospodarczej i Społecznej oraz Zakładu Dziedzictwa Kulturowego i Studiów Miejskich UNESCO Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Purchla kieruje także Katedrą Dziedzictwa Europejskiego w Instytucie Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, a od 2012 roku jest v-ce przewodniczącym Polskiego Komitetu ds. UNESCO.

Dodatkowo Zarząd Korporacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, przyznał tytuł Korporanta Roku. Po raz pierwszy nagrodę wręczono na Gali „Laurów“. Jest to wyróżnienie, które przyznaje się za wielkie zaangażowanie w pracę Korporacji. W tym roku otrzymał je Tomasz Banaś za wkład w realizację kilku edycji Laurów Magellana.

Kandydatów w konkursie nominowało Jury w składzie: Prof. Ryszard Tadeusiewicz, Ryszard Petru, Solange Olszewska, Artur Zipf, Krzysztof Hołowczyc, Grzegorz Hajdarowicz, Prof. Andrzej Chochół, Dr Dominika Salwa.

Wykład honorowy wygłosił Ryszard Petru – przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich, a wydarzenie uświetnił występ Kabaretu Róbmy Swoje.

Materiał filmowy z gali dostępny TUTAJ
<- Wstecz do: Aktualności

Aktualności